Blog

Miejsce na artykuły dotyczące spraw niezwiązanych z działalnością fundacji.

15-09-2017

Niezwykła historia Dywizjonu 307

Odbyli 3879 lotów bojowych, spędzili 9057 godzin w powietrzu, zestrzelili 30 i ¾ samolotów wroga, zniszczyli 35 lokomotyw, łódź rzeczną, kuter, jedną stację radarową i wiele innych obiektów naziemnych. Odegrali także kluczową rolę podczas obrony miasta Exeter w 1942 r. Walkę o wolność okupiło 51 z nich. O kim mowa? O lotnikach 307 Dywizjonu Myśliwskiego Nocnego, powszechnie nazywanych “Lwowskimi Puchaczami”.

15-09-2017

Kultowy Rajd Tatrzański

Wyczerpujący rajd górski cieszył się w przeszłości ogromną popularnością. Tylko śmiałkowie startowali w tych zawodach, ale jedynie nieliczni potrafili dojechać do mety. Motocykliści pokonywali pagórki, kamieniste zbocza, błotniste, grząskie polany... Telewizja, dziennikarze prasowi i tysiące kibiców mocno przeżywali tę rywalizację o której obecnie w internecie możecie przeczytać tylko na stronie naszej fundacji.

10-05-2017

Historia pewnego listu

W pamiątkach po Janie Paluchu - naszym patronie - odnaleźliśmy list. List od nie byle kogo, a od samego Jana Ciszewskiego. Jego formę oraz treść przedstawiamy w oryginalnej postaci.